MUCOS Pharma CZ

Nový odborný článek k aktuálnímu tématu

Podpůrná léčba zánětů dýchacích cest

Ingeborg Vokálová

Pacient s recidivujícími záněty dýchacích cest je častým problémem nejen v ordinacích pediatrů, tato onemocnění se nevyhýbají ani dospělým. Omezit počet opakování těchto nejčastěji virových zánětů, které mohou komplikovat i základní chronické respirační onemocnění je cílem nejen praktických lékařů, ale řeší jej i jiné specializace. Článek upozorňuje na možnost využití léčivých přípravků pro systémovou enzymoterapii v rámci komplexní léčby dětských i dospělých pacientů s efektem snížení frekvence těchto zánětů a související spotřeby antibiotik.

 

Přejít celý článek Podpůrná léčba zánětů dýchacích cest

Lék Wobenzym získal prestižní ocenění Superbrands

Nezávislá odborná komise udělila titul Superbrands pro rok 2017 léku Wobenzym. Nejlepší z nejlepších značek dostávají toto prestižní ocenění ve více než 90 zemích světa na základě sjednocených kritérií a metod. Titul Superbrands je znakem speciálního postavení značky v příslušné zemi. Do programu Superbrands se jednotlivé značky nemohou přihlásit, ale jsou vybrány na základě spotřebitelského průzkumu společnosti GfK Czech Republic podle známosti a obliby.

Potvrzeno! Mucos Pharma CZ patří mezi nejstabilnější společnosti v ČR.

Mucos Pharma AA certifikat

20 let společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o.


Enzymy byly využívány k lokální léčbě už od starověku, aniž by ovšem tehdy lidé věděli, že to, co zejména v tropickém ovoci léčí, jsou právě enzymy. Od padesátých let minulého století se začal prof. Max Wolf v USA systematicky věnovat výzkumu enzymů pro léčebné účely a položil základy nové léčebné metody - systémové enzymoterapie. Německý vědec a podnikatel dr. Karl Ransberger, spolupracovník a přítel prof. Maxe Wolfa, poté zahájil ve firmě MUCOS Pharma GmbH průmyslovou výrobu léků systémové enzymoterapie – jako první byl v SRN už v roce 1966 zaregistrován lék Wobenzym.

Ve všech 15 zemích střední a východní Evropy, kde je společnost MUCOS Pharma CZ, s.r.o., zastoupena, bylo od jejího založení před dvaceti lety prodáno na 2 miliardy tablet Wobenzymu. Léčilo se jím zde už několik miliónů lidí.

Wolf-Ransberger.jpg
Karl Ransberger a Max Wolf

Vedle obchodní, odborně-vědecké a osvětové činnosti společnost věnuje především v České republice nemalou pozornost také sociálním a kulturním projektům v rámci tzv. společenské odpovědnosti firem (Corporate Social Responsibility, CSR), na kterou jde nemalá část z dosaženého zisku.

Celý článek "20 let společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o."

MUCOS Pharma CZ, s.r.o. – generální partner Ceny VIA Bona 2010

23. září 2010 proběhlo v rezidenci velvyslance USA v Praze vyhlášení vítězů již 13. ročníku prestižního ocenění za firemní a individuální filantropii Cen VIA Bona. Nadace VIA patří mezi největší a nejaktivnější české nadace. Každý rok ve spolupráci s americkým velvyslanectvím oceňuje firmy a jednotlivce, kteří pomáhají svému okolí.
Cílem Ceny VIA Bona je přispět k tomu, aby se dárcovství a dobročinnost staly přirozenou součástí našeho života, a zároveň přispět k rozvoji firemní filantropie.
 
Bližší informace o Ceně VIA Bona 2010

MUCOS Pharma CZ, s.r.o., mezi nejúspěšnějšími společensky odpovědnými firmami na prestižní akci TOP Firemní filantrop 2008

11. listopadu 2008 byly v Českém muzeu hudby v Praze slavnostně rozděleny ceny pro společensky odpovědné firmy v ČR. Nad slavnostním večerem převzali záštitu předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka, velvyslanec Spojených států v ČR Richard Graber a místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra.

Celý článek "MUCOS Pharma CZ, s.r.o., mezi nejúspěšnějšími společensky odpovědnými firmami na prestižní akci TOP Firemní filantrop 2008"

Mezinárodní cena pro český MUCOS

Mezinárodní cenu Univerzity Ansted za sociální odpovědnost firem ASRIA 2004 (Ansted´s Social Responsibility International Award 2004) obdržela česká společnost MUCOS Pharma CZ, s.r.o. v malajském Penangu.

Vice informací

Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2004

Naše společnost MUCOS Pharma CZ s.r.o., obdržela při příležitosti vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže „Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2004“ zvláštní cenu za přínos ke zdraví.

Více informaci...

Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.