MUCOS Pharma CZ

Prevence a léčba proteolytickými enzymy u respiračních a ORL infekčních onemocnění

Nouza K., Nouza M., Honzíková M., Veldová Z.*, Vokálová I.**

Centrum klinické imunologie, Praha 1,
*Audiocentrum TV, Praha7,
** Alergologie - imunologie, Kralupy nad Vltavou

VIII. Luhačovické dny, 23.3. – 24.3. 2001, Sborník abstrakt str. 23 


Kombinace proteolytických enzymů živočisného a rostlinného původu - perorální systémová enzymoterapie - projevila v experimentálních analýzách, v empirické praxi i v klinických kontrolovaných studiích výrazné "zánět optimalizující" a "imunitu normalizujíci'' působení. V praxi je vysoce ceněna i schopnost enzymoterapie zvyšovat resorpci antibiotik a usnadňovat jejich přestup do těžko přístupných oblastí organismu (např. vedlejších nosních dutin, středouší, sliznic respiračního traktu ad.)
Za přínos českých lékařek a lékařů lze pokládat ověření bezpečnosti systémové enzymoterapie a průkaz její mimořádné léčebné účinosti u dětí. V souborech z několika ordinací zahrnujících stovky pacientů s opakovanými respiračními a ORL infekcemi odpovídala na enzymovou léčbu příznivě většina dětí s poruchami imunity i s alergickými procesy. Vedle příznivé klinické odezvy docházelo i k úpravě patologicky změněných laboratorních ukazatelů.

Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.